Tiskárny
Renovace tonerů a cartridgí

Informace

Ceníky

[PDF]Kompletní ceník 2014  ( 151kB )

(pro aktuální ceník nám zavolejte nebo napište rádi vám cenu nabídneme)

Náhradní plnění

Náhradní plnění povinného podílu osob se zdravotním postižením ve smyslu §81 zákona č 435/2004 Sb., o zaměstnanosti a vyhlášky č. 518/204 Sb.

Jsme schopni Vám zajistit náhradní plnění v oblasti prodeje renovovaných a kompatibilních tiskových kazet a servisu tiskových zařízení. Prodej je zajišťován přes třetí osobu. Tímto způsobem jsme schopni poskytnout (u uvedených výrobků a služeb) náhradní plnění až za 35 osob se ZP vůči jednomu odběrateli. Pro vaši představu je pro využití náhradního plnění, za uvedený počet postižených osob, možný odběr výrobků a služeb v objemu cca 4 900 000,- Kč bez DPH za rok.

Příklad

Dle nového zákona je společnost zaměstnávající např. 100 zaměstnanců povinna buď zaměstnat čtyři zdravotně postižené osoby, nebo využít náhradního plnění, nebo odvést do státního rozpočtu povinný odvod.

1) odvod

za každého nezaměstnaného ZP je to ročně 2,5 násobek průměrné mzdy. Letošní průměrná mzda je cca 20 000,- Kč => 50 000,- Kč za rok. Za čtyři osoby je to 200 000,- Kč.

2) náhradní plnění

odebrat v tomto roce od zaměstnavatele, zaměstnávajícího více než 50% osob se ZP, výrobky, nebo služby v objemu 140 000,- Kč bez DPH za každou osobu. U společnosti se stovkou zaměstnanců to tedy znamená odběr ve výši 560 000,- Kč bez DPH.

Pozor !!!

Nově již nelze nahradit povinný odvod odběrem ZBOŽÍ od chráněné dílny (tzn., že chráněná dílna nemůže poskytnout náhradní plnění za nákup a následný prodej zboží)!!! Musí se jednat o výrobek, nebo službu chráněné dílny.
 

Ekologie a odpady

Firmy mají povinnost třídit odpad ze zákona. Když už tedy vyhodit, tak potom kam? Do odpadkového koše? Přečtěte si pozorně příručku k tiskárně. Najdete zde informaci o tom, že náplň jako výrobek patří do kategorie nebezpečných odpadů. Zákon na to pamatuje, viz. Zákon o odpadech č.185/2001 Sb. a obalech č.477/2001 Sb.

Upozornění

Nepřelepujte prosím trysky inkoustových kazet po jejich vypotřebování. Jestliže trysky přelepíte, máte jistotu, že vaše kazeta již nepůjde zrenovovat. Dojde totiž k zanesení trysek lepidlem, nebo promíchání barev. !!!

Celkem navštíveno:
 x ( dnes:  x )